O nas

Zakład prowadzony jest przez Fundację ANIMATORNIA. Nie jesteśmy nastawieni na zysk, tylko na rozwój organizacji i inicjatyw oddolnych. Jesteśmy też przedsiębiorstwem społecznym, naszym celem jest aktywizacja zawodowa.

Jesteśmy miłośnikami idei Makerspace. Wierzymy, że pasja to najważniejsza część życia człowieka. Spotykamy się w Zakładzie i realizujemy nasze marzenia. Chcemy, żebyś i Ty mógł zrealizować swoje.

Tworzymy przestrzeń, która pozwoli Ci zmaterializować pomysły, zwłaszcza te, na które w domu nie masz miejsca.

Tworzymy stanowiska warsztatowe z dostępem do narzędzi i maszyn, udostępniamy fachową wiedzę, materiały i technologię. Organizujemy również płatne warsztaty edukacyjne prowadzone przez fachowców z różnych dziedzin, których zapraszamy do współpracy.

Kreujemy miejsce spotkań dla ludzi otwartych, którzy chcą się rozwijać i chętnie podzielą się swoją wiedzą z innymi. Zależy nam na tym, żeby powstała w tym miejscu kreatywna strefa dla projektantów, rzemieślników i domowych majstrów.

———————

Przez dwa lata prowadziliśmy na Jeżycach kreatywną przestrzeń. Stworzyliśmy miejsce, które połączyło w sieć ludzi zafascynowanych technologią, rzemiosłem i wzajemną nauką. W maju 2016 musieliśmy opuścić siedzibę na Wawrzyniaka 39.

Miasto zaproponowało nam wynajęcie budynku Starej Papierni na poznańskich Garbarach. Od września 2016 do marca 2017 prowadziliśmy tam prace remontowe ze środków zebranych w akcji na PolakPotrafi.pl dopóki nie okazało się, że stan budynku jest gorszy niż przypuszczaliśmy i nie pozwala nam na prowadzenie statutowej działalności prawdopodobnie przez najbliższe 2-3 lata.

Nie chcieliśmy czekać tak długo na możliwość działania. Dlatego zaczęliśmy szukać alternatywnego miejsca. I znaleźliśmy.

———————

Od października jesteśmy w przestrzeni Goplany na Jeżycach.
To tutaj przygotowujemy dla Was poszczególne przestrzenie pod warsztaty i konkretne stanowiska. 21 października mogliśmy zaprosić Was i pokazać nową przestrzeń oraz opowiedzieć o najbliższych planach.
Zanim otworzymy Zakład na dobre minie jeszcze kilka chwil. Mamy nadzieję, że do końca roku będą działy wszystkie warsztaty, zarówno te brudne jak i przestrzeń czysta: stolarnia, ślusarnia, elektronika, druk 3D, plotery, krawiectwo oraz przestrzeń coworkingowa i eventowa.

Jeśli czujesz, że to jest Twoje miejsce i chcesz z niego korzystać, a dodatkowo masz trochę czasu popołudniami >> wejdź na Grupę Zakład Makerspace >> wspólnie zrobimy to szybciej! Tam dowiesz się co aktualnie robimy i jak możesz pomóc.

Do zobaczenia!