O nas

Zakład to…

Przestrzeń dla wszystkich, którzy chcą zmaterializować swoje pomysły, zwłaszcza te, na które w domu nie ma miejsca.

Warsztat z dostępem do narzędzi i maszyn, pełen fachowej wiedzy, materiałów i technologii.

Miejsce spotkań ludzi otwartych, którzy chcą się rozwijać i chętnie podzielą się swoją wiedzą z innymi.

Strefa kreatywna dla projektantów, rzemieślników i domowych majstrów.

———————

Przez dwa lata prowadziliśmy na Jeżycach kreatywną przestrzeń. Stworzyliśmy sieć ludzi zafascynowanych technologią, rzemiosłem i wzajemną nauką. W maju 2016 musieliśmy opuścić siedzibę na Wawrzyniaka 39.

Miasto zaproponowało nam wynajęcie budynku Starej Papierni na poznańskich Garbarach. Od września 2016 do marca 2017 prowadziliśmy tam prace remontowe ze środków zebranych w akcji na PolakPotrafi.pl dopóki nie okazało się, że stan budynku jest gorszy niż przypuszczaliśmy i nie pozwala nam na prowadzenie statutowej działalności prawdopodobnie przez najbliższe 2-3 lata. Do końca września 2017 chcemy spotkać się z przedstawicielami miasta, by wspólnie podjąć się zadania całkowitej wyceny kosztów remontu tego budynku oraz oraz ustalić jak duży wkład może wnieść Miasto w jego remont.

Jednocześnie nie chcieliśmy czekać tak długo na możliwość działania. Dlatego zaczęliśmy szukać alternatywnego miejsca. I znaleźliśmy. Już niedługo poinformujemy Was gdzie i kiedy zaczniemy działać. Trzymajcie kciuki, bo chcemy wystartować tuż po wakacjach 🙂