Druk 3D


Zapraszamy do skorzystania z usług druku 3D na zamówienie.
Chciałbyś wydrukować coś gotowego? A może potrzebujesz dorobić jakiś niedostępny element? Trafiłeś do nas, więc jeden problem już masz z głowy!:)

Drukujemy w technologii FDM (addytywnej, czyli warstwa po warstwie) na kilku drukarkach typu Prusa i3 oraz Delta. Maksymalna wielkość druku to 200x200x180mm lub 180x180x380mm (szerokość, długość, wysokość). Nasze drukarki pozwalają na druk od wysokości warstwy 0.05mm. Praktycznie nie widać wtedy lini łączenia poszczególnych warstw. Natomiast elementy konstrukcyjne, np. części do drukarek 3d drukujemy z powodzeniem na 0.2mm.

Projektowanie 3D


Nie tylko znamy się na druku 3d ale również zajmujemy się projektowaniem. Zazwyczaj są to konstrukcje spawane lub maszyny jednak bez problemu możemy dla Ciebie wymodelować cokolwiek sobie zażyczysz. Bardzo często dostajemy zamówienia na różne połamane plastiki i inne elementy, których nie da się już kupić. Ogarniemy to bez problemy!:)

Pracujemy na legalnym oprogramowaniu Solidworks Premium. Jest to program o olbrzymich możliwościach. Poza szczegółową dokumentacją 2d możemy dostarczyć Tobie fotorealistyczne rendery zaprojektowanego elementu. Mało tego, będziesz znać nawet jego wagę;)

Gotowe elementy


Nie wiesz skąd wziąć plik do druku 3d? Wcale nie musisz go projektować. Wiele rzeczy już zostało wymodelowanych i tylko czeka aby wrzucić je na drukarkę. Formatem pliku używanym w druku jest .STL (stereolitography).

Bazę takich plików możesz znaleźć np. na stronie Thingiverse.com.  I to wszystko za darmo! Wystarczy, że wyślesz nam linka do konkretnego przedmiotu a my zajmiemy się już tym dalej.

Jak zamówić wydruk?


Jeśli masz już plik .stl do druku to po prostu wyślij nam go na maila z informacją o preferowanym kolorze, wysokości warstwy oraz terminie. Do 24h otrzymasz od nas informację z wyceną druku.

Kiedy chcesz żebyśmy coś wymodelowali i wydrukowali to wyślij zdjęcia na maila. Odezwiemy się, dogramy szczegóły i umówimy na przekazanie elementu.

pawel@zaklad.org  |  696-997-631

Działamy na terenie Poznania. Wystawiamy faktury.

Zakład Makerspace
Fundacja Animatornia
Słowackiego 23/11
60-822 Poznań
NIP 7811888000

Przykładowe wydruki