Przedsmak dobrych wieści

Szyperska 8. Perspektywa dwóch, może trzech lat przestoju. To więcej niż istnieje sam Zakład. Nie mogliśmy sobie pozwolić na takie czekanie. Tym bardziej, że dźwięczała nam w głowie pomoc jaką nam daliście przy zbiórce na PolakPotrafi. Którą zainwestowaliśmy być może w studnię bez dna. Wiedzieliśmy, że musimy znaleźć jakieś rozwiązanie.

Postanowiliśmy rozejrzeć się za innym miejscem, gdzie moglibyśmy działać podczas gdy na Szyperskiej będzie trwał remont. Rozrzuciliśmy wici po znajomych w poszukiwaniu alternatywnego miejsca. Pomagaliście nam, podrzucaliście różne propozycje. Każdą sprawdzaliśmy. W czerwcu traciliśmy już pomału nadzieję, że w Poznaniu znajdziemy odpowiednie miejsce, żeby znów zacząć działać. Znajdywaliśmy miejsca za małe, za duże, zbyt zniszczone, wymagające dużych nakładów pracy, czasu, a najczęściej zbyt drogie.
I nagle, na tej pustyni możliwości pojawiła się dobra propozycja. Można nawet powiedzieć, że znalazła nas sama. Odetchnęliśmy z ulgą. Przeanalizowaliśmy wszelkie za i przeciw. Jest naprawdę dobrze.
W tej chwili dogrywamy warunki umowy i jeszcze nie możemy zdradzić Wam, gdzie dokładnie będziemy działać. Ale możemy powiedzieć, że znów będziemy w sercu miasta. Wracamy na Jeżyce!
Wiadomo, że musimy dograć jeszcze masę szczegółów. Przygotować dla Was dobrą ofertę. Ale możemy w końcu odblokować pomysły i działania. Skupić się na tym co lubimy, co robimy najlepiej – na Makerspace.

Jak tylko dogramy umowę ogłosimy Wam dobre wieści 🙂 Bądźcie czujni, będziemy potrzebować Waszych rąk przy przeprowadzce i aranżacji nowej przestrzeni!

Dodaj komentarz