Druk 3D

Drukowanie przestrzenne to proces wytwarzania trójwymiarowych, fizycznych obiektów na podstawie zaprojektowanego, cyfrowego modelu.

Dzisiaj to duże wsparcie dla konstruktorów, szalonych wynalazców, architektów, artystów, jubilerów czy modelarzy w fazie prototypowania i powstawania realnego projektu.

Ta przestrzeń jest dla tych, którzy uwielbiają tworzyć i kreować rzeczywistość, równocześnie mając z tego ogromną satysfakcję.

Znajduje się na 1 piętrze w STREFIE CZYSTEJ Zakładu i oznaczona jest kolorem pomarańczowym.

PIĘTRO_mapa
Możliwości
 • Modelowanie obiektów 3D – od części zamiennej po duże, łączone obiekty.
 • Przygotowywanie modeli do druku [generowanie .gcode]
 • Samodzielne wydrukowanie modeli na jednej z dostępnych drukarek.
 • Obróbka modeli po wydruku, wycinanie podpór itp.
 • Nauka modelowania i druku.
 • Zlecenia wydruku lub modelowania.
Wyposażenie
 • 6 stanowisk komputerowych z oprogramowaniem Autodesk Fusion360, SolidWorks, OnShape, Slic3r, Cura
 • 5 drukarek filamentowych:
  • MonkeyFab Prime (i3) – dysza 0.4 mm – pole robocze 20x20x18 cm
  • 2x 3novatica Gate 1.0 (i3) – dysza 0.4mm – pole robocze 22x21x20 cm
  • 2x Yeltastock (delta) – Dysze 0.4 mm i 0.6 mm
 • Wszelkie narzędzia do obsługi drukarek i obróbki wydrukowanego modelu.
Materiały

Użytkownik może korzystać z wszystkich filamentów PLA dostępnych w zakładzie o ile nie zostały oznaczone inaczej. Koszt wydruku z zakładowego filamentu wynosi 10 groszy za 1 gram.

Można również korzystać w własnych filamentów PLA bez dodatkowych kosztów.

Wszelkie inne rodzaje filamentów takie jak PET, HIPS, FLEX czy filamenty z dodatkowymi wypełniaczami mogą zostać użyte wyłącznie po dopuszczeniu ich przez opiekuna stanowiska.

Bezwzględnie zabrania się drukowania z tworzywa ABS i wszelkich jego pochodnych ze względu na toksyczność powstający przy druku oparów.

Gotowość stanowiska

100%
DOSTĘP do stanowiska

Dostęp do przestrzeni całego Zakładu możliwy jest po wykupieniu abonamentu. Zajrzyj do OFERTY i wybierz tą opcję, która najlepiej do Ciebie pasuje!

OFERTA
PRZESZKOLENIA

Przeszkolenia są obowiązkowe i bezpłatne dla osób, które wykupiły abonament zakładowy. Odbywają się cyklicznie, przynajmniej raz w miesiącu. 

Chcesz drukować w 3D i interesuje Cię ten temat, ale potrzebujesz wprowadzenia? Chciałbyś drukować prototypy, ale nigdy nie miałeś styczności z drukarką? Lub potrzebujesz wykonać projekt na studia?

Nic prostszego – przyjdź na przeszkolenie stanowiskowe, gdzie po zapoznaniu z podstawami druku 3D będziesz mógł na własną rękę rozpocząć drukowanie!

Bez abonamentu przeszkolenie jest płatne i kosztuje 50 PLN.

Terminy kolejnych przeszkoleń znajdziesz w zakładce KALENDARZ

SEKCJA 3D

Jeśli miałeś już doświadczenie z drukiem 3D i chcesz się dalej rozwijać w tym obszarze to idealnie trafiłeś – możesz dołączyć do SEKCJI – cotygodniowych zajęć, gdzie pod okiem fachowców z pewnością rozwiniesz swoje umiejętności szybciej.

WARSZTATY

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę w świecie modelowania i wydruków 3D zapraszamy na jeden z organizowanych przez nas warsztatów.

Aktualne terminy warsztatów dostępne są w zakładowym kalendarzu.

KALENDARZ