ELEKTRONIKA

Na stanowisku elektronicznym będziesz mógł zagłębić się w świat elektroniki analogowej i cyfrowej, zgłębiać obszar programowania Arduino, ale też zlutować własny wzmacniacz audio.

Warsztat znajduje się na 1 piętrze w STREFIE CZYSTEJ Zakładu i oznaczony jest kolorem niebieskim.

PIĘTRO_mapa
Możliwości
  • Elektronika analogowa i cyfrowa.
  • Programowanie mikrokontrolerów, tworzenie robotów sterowanych za pomocą aplikacji na smartfona oraz innych inteligentnych rozwiązań z obszaru internetu rzeczy.
  • Naprawa starego sprzętu: od prostej wymiany złamanej wtyczki w słuchawkach, aż po naprawę niesprawnego monitora.
Wyposażenie
  • Zaawansowany i delikatny sprzęt pomiarowy – oscyloskopy, generatory funkcyjne, mierniki RLC i dokładne woltomierze.
  • Lutownice.
  • Zasilacze.
  • Podstawowe narzędzia do pracy z elektroniką  – wkrętaki, kombinerki, ucinaczki.
  • Przystosowana instalacja elektryczna z transformatorem bezpieczeństwa.
  • Szafy pełne elementów elektronicznych, płytek Arduino i Raspberry Pi.
Materiały

Podstawowe materiały np. spoiwo lutownicze i elementy elektroniczne są dostępne na stanowisku i w ramach przeszkoleń czy warsztatów nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty za ich wykorzystywanie.

Jeśli jednak zechcesz regularnie korzystać ze stanowiska i realizować jakieś bardziej zaawansowane projekty musisz zaopatrzyć się sam w potrzebne materiały, zwłaszcza w te bardziej nietypowe układy scalone czy materiały eksploatacyjne.

Gotowość stanowiska

100%
DOSTĘP do stanowiska

Dostęp do przestrzeni całego Zakładu możliwy jest po wykupieniu abonamentu. Zajrzyj do OFERTY i wybierz tą opcję, która najlepiej do Ciebie pasuje!

OFERTA
PRZESZKOLENIA

Przeszkolenia są obowiązkowe i bezpłatne dla osób, które wykupiły abonament zakładowy. Odbywają się cyklicznie, przynajmniej raz w miesiącu.

Nauczysz się tu zasad bezpiecznego obchodzenia się z lutownicą, multimetrem, zasilaczem laboratoryjnym i innymi narzędziami znajdującymi się na stanowisku elektronicznym, dzięki temu nie uszkodzisz ani elektroniki, ani siebie 🙂

Na miejscu znajduje się również zaawansowany i delikatny sprzęt pomiarowy – oscyloskopy, generatory funkcyjne, mierniki RLC i dokładne woltomierze – dostęp do tych urządzeń będzie możliwy po dodatkowym szkoleniu z ich obsługi. Jednak jeśli potrafisz je obsługiwać, zgłoś to opiekunowi stanowiska, a on tylko zweryfikuje Twoją wiedzę.

Bez abonamentu przeszkolenie jest płatne w wysokości 50 PLN.

Terminy kolejnych przeszkoleń znajdziesz w zakładce KALENDARZ

SEKCJA ELEKTRO

Jeśli chcesz stale rozwijać swoje umiejętności i dołączyć do zespołu, który będzie realizował ciekawe projekty pod okiem fachowca, zgłoś swoją chęć udziału w SEKCJI opiekunowi stanowiska zaraz przy pierwszej wizycie w Zakładzie.

WARSZTATY

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z elektryką lub elektroniką analogową czy cyfrową zapraszamy na jeden z organizowanych przez nas warsztatów.

Aktualne terminy warsztatów dostępne są w zakładowym kalendarzu.

KALENDARZ
OPIEKUN stanowiska ELEKTRO
Janek Firlej

Janek jest młodym pasjonatem dłubania zarówno w elektronice analogowej jak i cyfrowej. Czasami działa też w obszarze vintage. W Zakładzie działa od czasu starej miejscówki na Wawrzyniaka. Lubi tworzyć rzeczy, nawet te bez prądu. Stara się więcej naprawiać, niż psuć. W głowie ma parę większych projektów, ale – jak wszystkim – brakuje mu czasu 😉