TAPICERKA

Ta przestrzeń Zakładu pozwala sprawdzić się w roli tapicera. Naprawisz tu meble tapicerowane, ale też przeprowadzisz całościową renowację mebla, zarówno jeśli chodzi o elementy drewniane czy metalowe jak i powłoki tapicerskie.

Możesz też spróbować swoich sił w realizacji dowolnych projektów, do których wyposażenie tego stanowiska może Ci się przydać.

Warsztat usytuowany jest w STREFIE CZYSTEJ Zakładu na 1 piętrze i oznaczony jest kolorem szarym.

PIĘTRO_mapa
Możliwości
  • Renowacja i naprawa mebli tapicerowanych
  • Wymiana powłok tapicerskich, mocowanie pasów, wiązanie sprężyn, przycinanie gąbki poliuretanowej, wymiana tkaniny obiciowej.
  • Szycie pokrowców na maszynie do szycia, szycie ręczne, robienie wykrojów, tworzenie guzików oraz ich mocowanie do mebli.
  • Renowacja mebla w całości (w tym odnowienie stolarki na stolarni).
  • Projektowanie i realizacja mebli i innych projektów tapicerskich np. legowiska dla zwierząt, wezgłowia, pufy i wszystko to co przyjdzie Wam do głowy, a co można wykonać w ramach tego stanowiska.
Wyposażenie
  • Narzędzia tapicerskie podstawowe: różnego rodzaju młotki, noże do cięcia pianki poliuretanowej, narzędzia do wyciągania gwoździ i zszywek np. kozia stópka, obcęgi, cążki, kombinerki, igły do sznurków, obłączki, igły no przeciągania guzików, małe maszyny do szycia, takery ręczne.
  • Narzędzia tapicerskie profesjonalne: takery pneumatyczne, przemysłowe maszyny do szycia do różnego rodzaju tkanin
  • Krajalnice do tworzyw, materiałów obiciowych i tkanin.
Materiały

Na potrzeby przeszkoleń czy warsztatów nie pobieramy dodatkowych opłat za wykorzystane materiały.

Jeśli jednak zechcesz regularnie korzystać ze stanowiska musisz zaopatrzyć się sam w potrzebne materiały tj.: tkaniny, materiały obiciowe np. pianki poliuretanowe, owata, wypełniacze – takie jak rafia, trawa morska itp., filc, pasy tapicerskie, sprężyny, rzepy, zamki, zszywki do pistoletów, sznurki, okucia meblowe, łączniki, guziki, nici.

Po wcześniejszym uzgodnieniu z opiekunem będziesz mógł zakupić powyższe materiały na miejscu.

Gotowość stanowiska

100%
DOSTĘP do stanowiska

Dostęp do przestrzeni całego Zakładu możliwy jest po wykupieniu abonamentu. Zajrzyj do OFERTY i wybierz tą opcję, która najlepiej do Ciebie pasuje!

OFERTA
PRZESZKOLENIA

Przeszkolenia są obowiązkowe i bezpłatne dla osób, które wykupiły abonament zakładowy. Odbywają się cyklicznie, przynajmniej raz w miesiącu.

Przeszkolenie ma na celu nauczyć Was obsługi narzędzi i maszyn wykorzystywanych na tym stanowisku. Dowiecie się też CO GDZIE JEST i poznacie zasady funkcjonowania stanowiska. Wszystko po to, żebyście mogli samodzielnie korzystać z tej przestrzeni.

Po przeszkoleniu dostaniesz zielone światło do korzystania z wszystkich narzędzi ręcznych podstawowych i profesjonalnych tj. takery pneumatyczne. Aby móc korzystać z przemysłowych maszyn przemysłowych do szycia (JUKI) wymagane jest ukończenie warsztatów z tapicerki zaawansowanej. Chyba, że umiesz szyć na przemysłówce – wtedy opiekun stanowiska jedynie zweryfikuje Twoją wiedzę.

Bez abonamentu przeszkolenie jest płatne w wysokości 50 PLN.

Terminy kolejnych przeszkoleń znajdziesz w zakładce KALENDARZ

SEKCJA TAPICERSKA

Jeśli chcesz stale rozwijać swoje umiejętności i dołączyć do zespołu, który będzie realizował ciekawe projekty pod okiem fachowca, zgłoś swoją chęć udziału w SEKCJI opiekunowi stanowiska zaraz przy pierwszej wizycie w Zakładzie.

WARSZTATY

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z tapicerką lub tylko jednorazowo odnowić dla siebie jakiś mebel, zapraszamy na jeden z organizowanych przez nas warsztatów.

Aktualne terminy warsztatów dostępne są w zakładowym kalendarzu.

KALENDARZ