Regulamin zakupów

Właścicielem i administratorem sklepu www.zaklad.org jest:
Fundacja Animatornia,
ul. Słowackiego 23/11,
60-822 Poznań,
NIP 7811888000,

1. Warunki ogólne

Przedmiotem działalności sklepu internetowego jest sprzedaż detaliczna voucherów, stanowiących własność Fundacji ANIMATORNIA. Oferta zamieszczona na stronie internetowej sklepu ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

2. Zamówienie

Zamówienia dokonuje się poprzez wypełnienie formularza zakupu online za pośrednictwem sklepu internetowego (nazwa) Kupujący ponosi odpowiedzialność za prawidłowe wypełnienie formularza zakupu i prawdziwość danych w nim zawartych. Prawidłowe wypełnienie formularza zakupu jest równoznaczne z zawarciem pomiędzy Fundacją ANIMATORNIA a Kupującym umowy sprzedaży. Udostępniane przez Kupującego w formularzu dane osobowe przetwarzane będą wyłącznie przez Fundację ANIMATORNIA, w celu realizacji zamówień w sklepie internetowym (nazwa). Dane te chronione są zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

3. Płatności

Wszystkie ceny podane na stronie sklepu internetowego (nazwa) wyrażone są w złotych polskich i nie zawierają podatku VAT na podstawie podmiotowego zwolnienia z VAT art. 113 ust. 1 i 9 Ustawy o VAT. () Rozliczenia transakcji przeprowadzane są za pośrednictwem Płatności Internetowych PayU (www.payu.pl) i DotPay (dotpay.pl)

4. Dostawa

Dostawa towaru odbywa się za pośrednictwem: – Odbiór osobisty w siedzibie Zakładu Makerspace, prowadzonego przez Fundację ANIMATORNIA – Poczty Polskiej (przesyłka polecona priorytetowa) – Paczkomatów Inpost – Firmy kurierskiej Towar wysyłany jest w ciągu maksymalnie trzech dni roboczych od daty zaksięgowania wpłaty. Czas realizacji dostawy jest uzależniony od wybranej formy dostawy. Fundacja ANIMATORNIA nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia wynikające z winy operatora pocztowego. Koszt przesyłki kalkulowany jest automatycznie na podstawie wagi zakupionych produktów oraz wybranej formy dostawy. Zasady dostawy towaru poza granice Polski zostaną uzgodnione indywidualnie. Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy pod adresem warsztaty@zaklad.org

5. Zwroty i reklamacje

W wypadku gdy opakowanie dostarczonej przesyłki z zamówionym towarem nosi znamiona uszkodzenia, należy w obecności pracownika firmy dostarczającej przesyłkę sporządzić protokół szkody nie przyjmując towaru.

Kupujący ma prawo zrezygnować z dokonanego zakupu bez podania przyczyny, jeżeli w ciągu 10 dni roboczych od daty otrzymania towaru, dokona jego zwrotu, ponosząc całkowite koszty przesyłki. Należy wówczas wraz z przesyłką podać dane do przelewu zwrotu kosztów zakupu. W wypadku gdy towar zostanie odesłany w określonym powyżej terminie i nie będzie on nosić widocznych śladów użytkowania, Fundacja ANIMATORNIA zwraca koszty zakupu towaru Kupującemu w ciągu 5 dni roboczych od daty otrzymania przesyłki.

W wypadku stwierdzenia wad fabrycznych otrzymanego towaru Klient ma prawo do jego reklamacji w ciągu 5 dni roboczych od daty otrzymania towaru. Reklamacji prosimy dokonywać drogą mailową pod adresem warsztaty@zaklad.org, a po ich rozpatrzeniu, wadliwy towar przesyłać drogą pocztową. Fundacja ANIMATORNIA ponosi koszty wymiany towaru na pozbawiony wad i dokonuje tego w ciągu w ciągu 5 dni roboczych od daty otrzymania przesyłki. W opisanych powyżej przypadkach towar należy odesłać wyłącznie na adres: Fundacja Animatornia Słowackiego 23/11 60-822 Poznań

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt mailowy pod adresem warsztaty@zaklad.org Postaramy się możliwie szybko rozwiązać wszystkie problemy, jakie mogą wyniknąć w trakcie zakupów w naszym sklepie.