ReSTART

Kiedy wiele osób mówiło nam, porzućcie ten pomysł, nikt nie udostępni Wam dobrego miejsca, zaczynaliśmy się martwić, ale też nie chcieliśmy dopuścić do takiego scenariusza.

Dlaczego my jesteśmy tacy uparci? Może dlatego, że Makerspace to dla nas coś więcej niż tylko idea. Kiedy świat wmawia Ci, kup kolejną nową rzecz, my myślimy, poczekaj, można jeszcze naprawić starą. Możesz też zrobić coś swojego, coś wyjątkowego i to własnymi rękami. Nie wiesz jak? Przecież jest Zakład. Tu się tego dowiesz, poznasz wyjątkowych ludzi, nauczysz się obsługi maszyn, urządzeń. Poznasz różne technologie, stare i nowe. Będziesz się tu dobrze czuł, bo nikt nie zapyta – po co ty to robisz? Wszyscy robimy to z pasji. A kiedy usłyszysz od ludzi, że to wszystko już było, my odpowiemy, że każdego dnia powstaje coś nowego.

ReSTART to historia spotkania biznesu z organizacją taką jak nasza. Goplana i Zakład Makerspace. Na początku byliśmy sceptyczni. Baliśmy się, że ucierpi na tym makerspace, wolna przestrzeń do pracy dla każdego. Szybko jednak zrozumieliśmy, że to najlepsza historia, jaka nas mogła spotkać. I też najlepsze z możliwych rozwiązanie, żeby przestrzeń Goplany, znów tętniła życiem mieszkańców Poznania.

21 października Zakład otworzy się dla Was w Przestrzeni Goplany.

Na początek zrekonstruujemy makerspace, warsztaty, które znacie jeszcze z Wawrzyniaka: ślusarnia, stolarnia, elektronika, 3D i dziewiarstwo. Potem będziemy zmieniać ofertę w zależności od Waszych potrzeb.

Jeśli brakuje Ci przestrzeni do działania, majsterkowania, narzędzi do pracy, dostępu do maszyn lub wiedzy albo jeśli chcesz po prostu poznać ludzi, którzy są do Ciebie podobni, bo myślą inaczej >> przyjdź do nas. Właśnie taką przestrzeń chcemy dla Ciebie stworzyć.

Szczegóły dotyczące otwarcia i oferty makerspace już wkrótce!

Szczególne podziękowania dla Jacka Maleszki, który odegrał niemałą rolę w ReSTARCIE Zakładu oraz dla Bartka Pussaka, który pomógł nam opowiedzieć tę historię obrazem!

Dodaj komentarz