Zakład ma 3 lata


Na początku był chaos i Paweł, który miał pomysł  Poszliśmy za tym pomysłem, bo był wyjątkowy. Wymyśliliśmy sobie miejsce, którego jeszcze w Poznaniu nie było – Zakład Makerspace.
Żaneta, Zosia, Paulina, Anna, Agata i Paweł. Kilku szalonych aktywistów tworzących organizacyjny team i Artur – nasz przewodnik po meandrach chaosu.

Znaleźliśmy miejsce idealne, a do inicjatywy dołączało coraz więcej osób. Puste przestrzenie wypełniały się stopniowo maszynami, narzędziami i co najważniejsze – ludźmi z tysiącem pomysłów i mega umiejętnościami. Nie było gotowego planu, wszystko było “szyte na miarę”, stosownie do potrzeb.
Nie oszukujmy się, łatwo nie było, ale mimo to Zakład rozwijał się coraz prężniej. Do momentu, kiedy musieliśmy wynieść się z Wawrzyniaka.

Po dwóch latach działalności działało u nas regularnie ponad 60 wytwórców – Zakładników, za nami było ponad 200 przeróżnych warsztatów, w których udział wzięło ponad 2 tysiące mieszkańców Poznania. Napraw! Nie wyrzucaj!, Noce Majsterkowicza, Wymianki, Poznań Szyje, Jeżyce 2.0 …. Te liczby i nazwy to dla nas przede wszystkim cała masa wspaniałych ludzi, udanych spotkań, szalonych pomysłów i niekończących się rozmów.. I jeszcze to najważniejsze uczucie, że “się dzieje” i że jesteśmy z tej samej planety
Dzisiaj bardzo nam tego brakuje.

Za nami rok, którego byśmy sobie nie wymyślili. Zderzenie z remontem, wiedzą i niewiedzą budowlaną, zmęczeniem i masą decyzji, na które nie byliśmy przygotowani. Ale wciąż są z nami ludzie, którzy wierzą, że się uda! Bardzo Wam za to dziękujemy!

Dwa lata funkcjonowania na pełnych obrotach.
Rok reanimacji w warunkach bardziej niż bojowych.
Zakład ma 3 lata.
Życzcie nam, by odrodził się na nowo!

Agata & Paweł

Dodaj komentarz